AJAX Kablosuz Yangın Alarm Sistemleri

Ajax Alarm | Ajax Kablosuz Alarm Sistemi Fiyatları
AJAX Kablosuz Yangın Algılama Sistemleri

AJAX Yangın Alarm Sistemleri, yeni nesil kablosuz güvenlik ürünleridir. 2000 metreyi bulan, yüksek kapasite çekim alanıyla, kablo maliyetini ortadan kaldırıyor, güvenliğinizi artırıyor.

Kurulumu çok basittir.  Hub cihazına ethernet ya da gsm mikro sim kart bağlamak yeterlidir. Daha güvenli bir bağlantı olsun isterseniz, hem ethernet hem de gsm bağlantısını bir arada kullanmanız mümkündür.

2G destekli Ajax Hub cihazı ile evinizde/işyerinizde olan hareketleri ananında bildirim alabilir, dilerseniz o ana ait, fotoğrafları da görebilirsiniz. Alarmın neden olduğuna dair daha net bilgi edinebilirsiniz. Eğer sistemi bir sim kart ile birlikte kullanacaksanız, en uygun fiyatlı data hatlarından bir tanesini kullanabilirsiniz

Sim kart, sadece hub cihazına internet/data erişimini sağlamak için kullanılıyor. Hub cihazının sesli iletişim ya da sizi araması gibi bir özelliği bulunmamaktadır. Sadece internet/data hattı almanız yeterlidir.

Ürünlerin kurulumu, sisteme tanıtımı ve kullanımı oldukça kolay. Her bir kablosuz cihaz içinde kendine özel bir QR kod bulunmaktadır.

Kurulum

Öncelikle Hub cihazınıza 220 Volt elektrik, gsm veya ethernet ile internet bağlantısı sağlıyorsunuz. Aynı yerde bulunan hub on/off anahtarına bir kaç saniye basılı tutarak cihazınızı çalışır duruma getiriyorsunuz. Daha sonra mobil telefon işletim sisteminize uygun Ajax Mobil uygulamasını indiriyorsunuz.

IOS: https://itunes.apple.com/us/app/ajax-security-system/id1063166247?mt=8

Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ajaxsystems&hl=en_US

Sistem uzak bağlantısı için Ajax bulut hizmetini ve şifrelenmiş güvenlik sunucularını kullanmaktadır.

Uygulamayı indirip ilk kurulum aşamasında, öncelikli olarak bir Ajax bulut hizmetine kullanıcı hesabı oluşturmanız istenecektir.

Fireprotect (Duman ve Isı Dedektörü)

Fotoelektrik sensöre sahiptir. Duman olmasa bile +54 ile 65 dereceye kadar ani ısı artışlarında sesli ve ışıklı alarm verebilmektedir. Alarm vermeden önce iki kere alarm kontrolü sağlamakta ve yanlış alarmlarıen düşük seviyeye indirmektedir. Dahili sireni sayesinde hub cihazına bağlı olmasa bile sesli alarm verebilmektedir. Dahili sıcaklık sensörü mevcuttur.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir