DB211 IP Baz İstasyonu

 

 

DECT VE VoIP TEKNOLOJİLERİ BİR ARADA
Karel IP-DECT sistemi, güvenliği kanıtlanmış standart DECT teknolojisi ile haberleşmede sınırları kaldıran IP teknolojisinin işbirliğinin bir sonucudur. IP-DECT sistemi DECT teknolojisinin temel standartlarını korur, kapsama alanı içindeki kullanıcıların yüksek ses kalitesi ve güvenlik içerisinde haberleşmesine olanak saglar. Ses; santral ve baz istasyonları arasında IP ağ üzerinden taşınırken, el üniteleri ve baz istasyonları arasındaki iletişim DECT standartında gerçekleşmektedir.

MODÜLER VE UYUMLU YAPI
Karel IP-DECT sistemi, modüler yapısı ve desteklediği azami baz istasyonu ve el ünitesi sayılarıyla, her ölçekte işyerinin kablosuz sistem gereksinimini karşılayabilecek özelliklere sahiptir. İşletmenin büyüklüğü ve gelecekteki ihtiyacına göre, sadece baz istasyonu ve el ünitesi eklenerek KAREL IP-DECT sistemi 2.047 baz istasyonu ve 100.000 el ünitesine kadar genişleyebilmektedir. Her baz istasyonu aynı anda 8 görüşmeye destek vermektedir.
Karel IP-DECT sistemi, analog, sayısal ve IP olmak üzere tüm Karel santrallarla uyumlu olup, kapsanacak alan ve kullanıcı sayısına uygun olarak yapılandırılabilir.

KAREL IP santrallara doğrudan bağlanabilmekte;
KAREL analog model santrallarda VoIP Gatewayler aracılığı ile çalışabilmektedir.
Ayrıca SIP uyumlu tüm haberleşme sistemleriyle uyumlu çalışabilmektedir.

KOLAY KURULUM VE YÖNETİM
KAREL IP-DECT sistemi mevcut ağ yapısına kolaylıkla entegre olabildiği için ek bir donanım gerektirmez.
Sistemin, ağ altyapısı ile birlikte tek noktadan yönetilebilir olması sayesinde is gücünden ve yönetim giderlerinden tasarruf sağlanmaktadır.
Merkez veya ofislerdeki baz istasyonlara herhangi bir internet tarayıcısı üzerinden erişilerek, noktadan bağımsız sistem yönetimi gerçekleştirilir.

HANDOVER VE ROAMING DESTEĞİ İLE KESİNTİSİZ İLETİŞİM
Karel IP-DECT sisteminin handover desteği sayesinde hareketli kullanıcıların görüşmeleri, baz istasyonu kapsama alanları arasında gezerken kesilmez ve görüşme devamlılığı sağlanır.
Sistemin Roaming desteği ile farklı yerlerdeki ofisler tek bir kablosuz haberleşme çatısı altında birleşir; çalışanlar aynı el ünitesi ve abone numarası ile farklı noktalardan görüşme yapabilir.

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir