Karel Santral Kurulumu

Karel IPG100 IP Santral

Karel telefon santral kurulumu

İşletmelerin iletişim ihtiyaçlarını karşılamada telefon santralları büyük önem taşımaktadır. Karel santral kurulumu yapılmadan önce dikkat edilmesi gereken hususlar belirtmiştir. Bu hususların ihmal ya da göz ardı edilmesi ileride iletişim sorunları doğurabileceğinden santral kurulum ve montajının, teknik servislere ya da uzman kişilere yaptırılmasını tavsiye ediyoruz.

Teknik Servis, Karel santral kurulumu yapılmadan önce, yer tespiti ve keşif yapılmalıdır. Santralın kurulacağı yer direk güneş ışığı almayan, rutubet ve nem bulunmayan, yüksek gerilim ve manyetik alanlardan uzak olmalıdır. İşletmelerde, sistem odası bulunuyorsa santral kurulumu bu alana yapılmalı, telefon santralı montajı, zemine yakın bir yere yapılacaksa sonradan müdahale ihtimaline karşın yerden belli bir yüksekliğe (en az 1 mt.) kurulum yapılmalıdır.

Kurulumu yapan firma, santrala güç sağlayacak elektrik bağlantısı ve gerekli ölçümler yapmalıdır. Olası bir elektrik kesintisine karşın santrala akü bağlantısı yapılmalı ve merkezi UPS biriminden santrala güç verilmemelidir. Dahili ve harici hat kablolamaları yapılırken renk kodlaması yapılmalı ve şablon çıkartılarak bağlantı yapılmalıdır. Kablo uçları mutlaka priz veya rozans ile bağlanmalıdır.

IP santral kurulum ve montajı yapılırken, santrala verilen IP adres blokunda networke bağlı cihazlar arasında IP çakışması olmamasına dikkat edilmelidir. IP telefon kullanılacaksa, yoğun çağrı trafiğinin karşılayacak bir switch üzerinde IP telefonlar birleştirilmelidir. Santral kurma işlemi tamamlandıktan sonra kullanıcıya santral çalışma talimatı ve santral yönetimi hakkında bilgi verilmelidir.

Hizmet verdiğimiz modeller

MS26S

MS26C

MS26 IP

MS38S

MS38C

MS48S

MS48C

MS48IP

Ms128

Ds200

IPG500

IPG1000

 

Anka Haberleşme olarak, Karel santrallarının Ankara ve Türkiye geneli, hem satışını, hem de teknik servis hizmetlerini veriyoruz. Karel Telefon Santral Kurulumu servisi olarak, müşterilerimizin iletişim ihtiyaçlarını çok hızlı ve ekonomik bir şekilde sonuçlandırıyoruz.

Dijital telefon modelleri:

OP50 operatör konsolu, NT10, NT30, ST26, FT20, ST20, dijital telefon setleri,

Ip Telefon Modelleri

IP214G, IP212P, IP203G, IP202G, IP204, IP132, IP1141, IP138, IP136, IP131, IP1131, IP1111, IP1211.

Video IP Telefonlar

VP128, VP116

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir